wtorek, 25 lutego 2014

05.2013 - Majówka w Kazimierzu Dolnym

"Kazik" jest dość dobrze znanym kierunkiem przez motocyklistów z Mazowsza.
Nie wiem czy wszyscy wiedza lub nie ale można tez pozwiedzać troszeczkę zamiast lecieć "tam i z powrotem na łeb na szyje".
 Ruszylismy standardową trasa dla tego kierunku.


Zbiórka ok 8.30 pod McDonalndem na modlińskiej, czekanie na spóźnialskich i wyjazd o godz 9.00
W Otwocku chceliśmy zobaczyć stare kasyno
potem w Otwocku Wielkim Tajemniczy Pałac na Wyspie
Gołąb i Niderlandzko-włoski manieryzm nad Wisłą
Puławy a tam oczywiście Polskie Ateny Pałac Czartoryskich oraz Willa Samotnie 

Kazimierz Dolny, tego chyba nie muszę przedstawiać, Kazimierz jest cały do zwiedzenia. Oczywiście jakaś kawa/herbata/cola i znane z Kazimierza - koguciki.
Potem prosto pod Kazimierzem do Janowca na Prom gdzie przeprawimy się na 2 stronę Wisły
W drodze powrotnej wpadniemy do Kozienic gdzie zobaczymy Królewskie Miasto i Główny korpus pałacu Stanisława Augusta Poniatowskiego
Potem już tylko zamek w Czersku
Ratusz w Górze Kalwarii



Doczekaliśmy się nawet artykułu napisanego przesz Mateusza Budzika (pomysłodawcy i kierownika wycieczki) w motovoyager.net Bandą do Kazimierza, czyli majówka wzdłuż Wisły

Kolega Lewy także zmontował krótki filmik z swojej jak i mojej kamery. Film





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz