piątek, 5 czerwca 2015

24.05 Inowłódz

Dokładnie miesiąc po otwarciu sezonu w Socho miałem wolniejszy weekend żeby się wybrać na wycieczkę.
Jako że mam nabytą mapkę ze wszystkimi zamkami w PL postanowiłem ja użyć. Szukałem czegoś w pobliżu warszawy (do 100 km).

Chiechanów był ... pułtusk był ... to by zalatwiało północ. Liw Był to by zalatwiało bliskie podlasie...
No to południe - wybór padł na Inowłódz.



Bardzo fajnie odbudowany zameczek obronny.
W środku także nie jest pusty - odwzorowane komnaty, wyposażenie godne króla.

 

To co mi się bardzo podobało to fakt iż odbudowując zamek ktoś pomyślał i się przyłożył do projektu.
Nie ma nigdzie poprowadzonego pierdyliarda kabli elektrycznych natomiast całe wnętrze w 80% jest doświetlone światłem słonecznym - daje to naprawdę fajny klimat


Wykorzystując aplikacje "MotoOpinie" postanowiłem znaleźć w pobliżu coś jeszcze do zwiedzenia.
Okazało się że 9 km obok są poniemieckie bunkry - bliźniaki - jeden w Konewce drugi w Jelonku.
Są one na tyle nietypowe że słuzyły do ochrony pociągów.


Z zewnątrz wygląda jak kopiec kreta - taki ciut dłuższy.
Ale w środku robi wrażenie...


Polecam zwiedzenie całego kompleksu - dla chętnych da się przejechać w koszu starej BMW :)



Cała galeria zdjęć z tego dnia TU

24.04 - Motocyklowa wizyta na otwarcie sezonu w Sochaczewie.

Pogoda się robi... Zaczyna brakować czasu na napisanie tych 10 zdań o moich sporadycznych cywilnych wypadach "na miasto" jak i poza nie.

24 Kwietnie wybrałem się wraz z znajomymi na VIII Sochaczewskie otwarcie sezonu. Pogoda dopisała to i liczba motocykli była słuszna :)
Z moich wyliczeń strzelam ze mogło być z 200-300 maszyn co jak na fakt ze Socho jest oddalone od Wawy ponad 50 km wynikiem jest niezłym :)

Całość imprezy odbywała się na terenie Sochaczewskiego Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Strone Muzeum.

bardzo polecam to miejsce do odwiedzenia wraz z waszymi chłopakami, dziewczynami, dziećmi czy rodzicami. Moim zdaniem każdy znajdzie tutaj coś dla siebie (od normalnych lokomotyw [w wersji mikro oczywiscie] do pojazdów totalnie odjechanych).





Niestety zdjęć za dużo nie robiłem ale skutkiem tego nie będę wam psuć możliwości odkrycia wszystkich uroków jak i zakamarków tego miejsca we własnym zakresie.

Kto nie był niech pojedzie bo:
a) blisko
b) fajnie
c) oryginalnie

Samo otwarcie sezonu przygotowane w bardzo fajny sposób. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to przejazd przez miasto (wąskie uliczki oraz ogarniecie kierowców jak i samych bajkerów skutecznie zabiło jakiekolwiek przeciskanie się do siebie oraz przejazd jednostajną kolumna) - ale zawsze szukamy pozytywów więc jestem pewien ze moje słowa będą brane pod uwage w przyszłym roku :).

Pozdrawiam
Michal