Jako że mam nabytą mapkę ze wszystkimi zamkami w PL postanowiłem ja użyć. Szukałem czegoś w pobliżu warszawy (do 100 km).
Chiechanów był ... pułtusk był ... to by zalatwiało północ. Liw Był to by zalatwiało bliskie podlasie...
No to południe - wybór padł na Inowłódz.
Bardzo fajnie odbudowany zameczek obronny.
W środku także nie jest pusty - odwzorowane komnaty, wyposażenie godne króla.
To co mi się bardzo podobało to fakt iż odbudowując zamek ktoś pomyślał i się przyłożył do projektu.
Nie ma nigdzie poprowadzonego pierdyliarda kabli elektrycznych natomiast całe wnętrze w 80% jest doświetlone światłem słonecznym - daje to naprawdę fajny klimat
Wykorzystując aplikacje "MotoOpinie" postanowiłem znaleźć w pobliżu coś jeszcze do zwiedzenia.
Okazało się że 9 km obok są poniemieckie bunkry - bliźniaki - jeden w Konewce drugi w Jelonku.
Są one na tyle nietypowe że słuzyły do ochrony pociągów.
Z zewnątrz wygląda jak kopiec kreta - taki ciut dłuższy.
Ale w środku robi wrażenie...
Polecam zwiedzenie całego kompleksu - dla chętnych da się przejechać w koszu starej BMW :)
Cała galeria zdjęć z tego dnia TU










Brak komentarzy:
Prześlij komentarz