piątek, 5 czerwca 2015

24.05 Inowłódz

Dokładnie miesiąc po otwarciu sezonu w Socho miałem wolniejszy weekend żeby się wybrać na wycieczkę.
Jako że mam nabytą mapkę ze wszystkimi zamkami w PL postanowiłem ja użyć. Szukałem czegoś w pobliżu warszawy (do 100 km).

Chiechanów był ... pułtusk był ... to by zalatwiało północ. Liw Był to by zalatwiało bliskie podlasie...
No to południe - wybór padł na Inowłódz.



Bardzo fajnie odbudowany zameczek obronny.
W środku także nie jest pusty - odwzorowane komnaty, wyposażenie godne króla.

 

To co mi się bardzo podobało to fakt iż odbudowując zamek ktoś pomyślał i się przyłożył do projektu.
Nie ma nigdzie poprowadzonego pierdyliarda kabli elektrycznych natomiast całe wnętrze w 80% jest doświetlone światłem słonecznym - daje to naprawdę fajny klimat


Wykorzystując aplikacje "MotoOpinie" postanowiłem znaleźć w pobliżu coś jeszcze do zwiedzenia.
Okazało się że 9 km obok są poniemieckie bunkry - bliźniaki - jeden w Konewce drugi w Jelonku.
Są one na tyle nietypowe że słuzyły do ochrony pociągów.


Z zewnątrz wygląda jak kopiec kreta - taki ciut dłuższy.
Ale w środku robi wrażenie...


Polecam zwiedzenie całego kompleksu - dla chętnych da się przejechać w koszu starej BMW :)



Cała galeria zdjęć z tego dnia TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz