Strony

wtorek, 5 sierpnia 2014

3.08.14 - Drohiczyn i pierwsze spotkania z Bugiem

Majkel wymyślił aby wybrać się gdzieś na moto w niedziele.
Jako że lubię jeździć a wschód od Warszawy jest mi praktycznie nieznany to na hasło Drohiczyn zgodziłem się bez większego namawiania :)
Wycieczka bardzo kameralna Orion, Majkel i Ja.

Trasa spokojna ale nie pozbawiona zakrętów, małych miejscowości czy innych normalnych "udziwnień"


W tamtą stronę jechaliśmy przez Liw i Wyszków (całej trasy nie podam bo TomTom z ustawioną opcja "kręte drogi" zrobił swoje - odcinek 30 km w linii prostej okazał się zapewne odcinkiem 60 km :D

Po dojechaniu do celu wypiliśmy "Kole" (taka prawdziwa z koncentratu mieszana z wodą - a nie jakiś kupny bullshit) i udaliśmy się na wycieczkę stateczkiem po Bug'u. Wycieczka krótka ale fajna bo można było zobaczyć z 2 czy 3 zakręty tejże rzeki :)



Nasz armator pływał takim cudem:


Potem szybki obiad w Starej Baśni i szybki powrot do domku,



W drodze powrotnej musiałem zatankować - koncernów naftowych typu Orlen czy Shell próżno szukać wiec zatrzymaliśmy się na prywatnej stacji. Zatankowałem pod korek i poszedłem zapłacić. Nawet nie wiecie jak trudno jest zapłacić rachunek na ok 110 PLN mając 40 PLN w portfelu. Mam karty ale oczywiscie nie zauważyłem tablic metr na pół metra z informacją "Cash only". Dzięki Bogu Majkel poratował mnie drobnymi bo do dzisiaj bym talerze zmywał na tej stacji :P

Tutaj ostrzeżenie dla wszystkich jadących na wschód - zabierajcie żywą gotówkę bo może być "tak sobie" przy płaceniu :D.
Powrocik przebiegł juz lajtowo :) wróciwszy przez Górę Kalwarię udałem sie w kierunku domku.

Podsumowanie:
Przez ok 5h przejechałem 388 km tempem spacerowym, zobaczyłem wschód polski który przypadł mi do gustu (na bank tam wrócę), nauczyłem się ze karta kredytowa nie ratuje życia :P, oraz przetestowałem nawigacje motocyklowa Tomtom Urban Rider 3 którą mogę śmiało polecić każdej osobie która jeździ na o2o.

Ciekawe gdzie będzie kolejna wycieczka mnie prowadzić - Majkel - jakieś sugestie ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz